A A A K K K
людям із порушенням зору
комунальне некомерційне підприємство
"ЧУДНІВСЬКА ЛІКАРНЯ"

Аналітика від місцевого єпідеміолога

Безпека пацієнта- запорука успішності лікарні

Основоположним принципом медичної допомоги є безпека пацієнтів.

Важливий акцент  у Програмі медичних гарантій - якість та доступність медичної допомоги та безпека пацієнта.

Лікувальні заклади потребують стандартизованих підходів до впровадження профілактики інфекцій та інфекційного контролю як фундамент безпеки.

Дотримання правил надання медичної допомоги зменшує ризик розповсюдження збудників інфекцій та відіграє важливу роль у стримуванні зростання стійкості до антимікробних препаратів.

У пакетах медичних послуг  Програми медичних гарантій одна з основних вимог до медичних закладів є наявність програми з інфекційного контролю та дотримання заходів із запобігання інфекціям, пов’язаним з наданням медичної допомоги.

Враховуючи реалії сьогодення – оптимізація закладу, впровадження комплексу заходів з інфекційного контролю, робота з медичною документацією в системі «Електронне здоров’я», розгортання ліжок для лікування хворих на COVID-19 директором КНП « Чуднівська лікарня»  Лукашенко І.В. було прийнято рішення провести комплексне обстеження лікарні з метою виявлення проблемних питань, бар’єрів, що заважають роботі і визначення кола ризиків, що знижують ефективність надання якісної медичної допомоги і економічну доцільність.

Перевірка відбувалась 5 жовтня під головуванням голови комітету з інфекційного контролю – директора КНП Лукашенка І.В. головою комісії з інфекційного контролю,в. о. заступника директора з медичної частини  Романець О.Ю, членами комітету-лікарем- епідеміологом Тищик Л.О. та старшою медичною сестрою Машталер Т.А.

Для виявлення проблемних питань і ризиків, що супроводжують заклад в період трансформації, для визначення стратегічного розвитку на перспективу, для практичної допомоги і надання дієвих рекомендацій, до перевірки долучився Вадим Арістов-стратег, консультант з управління змінами (DirectorRevivalInstituteforFuture).

Перевірка проводилась у всіх відділеннях лікарні( включаючи централізовану стерилізаційну і бактеріологічну лабораторію).

Ефективне впровадження заходів з  інфекційного контролю лікарня розпочала з квітня поточного року.  Впровадження відбувалось покроково ( етапи покрокового впровадження відбувались з затвердженням відповідних наказів по лікарні). Спочатку, для виявлення проблем і прогалин було проведено початкову оцінку наявного стану впровадження програми з ІК в усіх структурних підрозділах лікарні,  відповідно до анкети “Оцінка інфекційного контролю (ІК) у лікувальному закладі”.За результатами первинного тестування рівень ІК- середній(початковий. Створено комітет і комісію з ІК. Розроблено  «План дій з впровадження програми з інфекційного контролю в КНП « Чуднівська лікарня» на 2021 рік»  та  «План дій з дотримання і моніторингу гігієни рук в КНП «Чуднівська лікарня» на 2021 рік». Проведено три практичних семінари з медичними працівниками. Підготовлено 10 стандартних операційних процедур(м алгоритм дій) по засобам захисту та гігієні медичного персоналу. Проведена велика відповідальна робота. Але підводних каменів ще більше. Прийшов час розбиратись.

Для ефективної роботи з документообігом в лікарні впроваджена комплексна система «Емсимед".

Система покликана заощадити час фахівців на ведення документації за рахунок автоматизації цих процесів, спростити облік і планування витрат медикаментів. «ЕМСІМЕД» забезпечує ефективну роботу з електронною історією хвороби пацієнта; внесення нових і перегляд існуючих записів.

Враховуючи, що практично лікарня працює як «ковідний» стаціонар- особлива увага при перевірці була приділена вентиляції, як основному шляху передачі інфекції. Діюча мережа вентиляційних систем лікарні потребує реконструкції. Виготовлена проектно- кошторисна документація на вентиляційну систему центрального стерилізаційного відділення.  На сьогодні активно проводиться режим провітрювання. Другий важливий момент- гігієна персоналу і захист. Відповідно до плану дій заходи виконуються, персонал навчений. Третій момент- боротьба з антибіотикорезистентністю і особливий контроль за збудником на етапі дезинфекційних заходів.

В цілому лікарня готова до роботи в період пандемії. Деззасобами і засобами захисту персоналу забезпечена.

При обговореннірезультатів перевірки було внесено ряд конструктивних пропозицій:

1. Будівництво нової мережі вентиляційних систем.

2. Надати розробнику програми «Емсимед" пропозиції включити ведення всіх журналів в електронному вигляді. Створити можливість ведення лікарських засобів, витратного матеріалу, дез.засобів в електронному вигляді в виведенням залишків для бухгалтерії.

3. Для моніторингу антибіотикорезистентності запровадити комп'ютерну програму WHONET.

Це забезпечить статистичне виявлення спалахів інфекцій, які виникають при наданні медичної допомоги в реальному часі,  для проведення дієвих заходів з інфекційного контролю.

5 травня відзначається Міжнародний день миття рук.

Всесвітній день гігієни рук проходить,  щоб привернути увагу людей до такого простого профілактичного заходу як звичайне миття рук для захисту від різних інфекційних захворювань, а особливо передачі вірусу SARS-CoV-2 серед населення.         

10:58 04.05.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень