Лапароскопічна хірургія
Лапароскопічна хірургія - це малоінвазивний спосіб операційного втручання, що проводиться за допомогою невеликих розрізів (проколів). Таким чином, клінічні завдання вирішується з невеликими травмуванням тканин та крововтратою
Лапароскопічна хірургія (лапароскопія) на сьогоднішній день - найбільш сучасний вид діагностики та лікування патологій органів черевної порожнини, малого таза, заочеревинного простору і передньої черевної стінки. Неможливо собі уявити сучасне хірургічне відділення, в якому не проводять лапароскопічні операції.
Лапароскопія забезпечує доступ до органів без широкого розкриття черевної стінки. Такий вид операцій проводиться введенням в зону патології ендовідеокамери та спеціальних інструментів через невеликі розрізи розміром від 5 мм до 12 мм. Це істотно зменшує операційну травму та кількість ускладнень і покращує діагностику.
Проведення лапароскопічних операцій вимагає наявності високотехнологічного обладнання - лапароскопічної стійки з набором маніпуляторів, а також бригади хірургів, які повною мірою володіють цією методикою. КНП «Чуднівська лікарня» оснащена найсучаснішим лапароскопічним обладнанням. Лапароскопічні хірурги КНП «Чуднівська лікарня» - спеціалісти, які пройшли навчання та стажування за напрямком малоінвазивні технології на органах черевної порожнини та органах малого тазу і досконало володіють даною методикою.
У КНП «Чуднівська лікарня» виконується широкий спектр втручань в лапароскопії.
Під час втручання висока якість зображення забезпечується ендовідеоапаратурою, що дозволяє хірургам бачити картинку в Full HD якості, що дуже важливо для точної діагностики та проведення операцій на високому рівні..
Лапароскопічні операції які виконуються у хірургічному відділення КНП «Чуднівська лікарня»:
- Лапароскопічна холецистектомія
- Лапароскопічна апендектомія
- Лапароскопічне роз’єднання абдомінальних спайок
- Лапароскопічне ушивання перфоратичних виразок
- Діаностичні лапароскопії (в тому числі на органах малого тазу).
- Лапароскопічне лікування гнійно-запальних захворювань органів черевної порожнини та органів малого тазу.
- мінімальна хірургічна травма значно скорочує терміни перебування пацієнта в стаціонарі - як правило, термін перебування від 1-го до 3-х днів;
- можливість виконання інтраопераційної лапароскопічної ревізії органів черевної порожнини, виявлення раніше невстановлених захворювань з їх одночасної хірургічної корекцією (тобто можливість проведення поєднаних операцій в один наркоз без здійснення додаткових розрізів);
- профілактика спайкової хвороби очеревини, оскільки контакт латексу рукавичок хірурга з внутрішніми органами виключений;
- крововтрата за час операції, як правило, не перевищує 15 мл;
- немає необхідності в наркотичних анальгетиках після операції;
- відсутність умов для розвитку ускладнень з боку післяопераційної рани, для розвитку післяопераційних гриж;
- прекрасний косметичний ефект;
- швидке одужання та повернення до активного життя і праці.
На наступних фото - вигляд після лапароскопічних оперативних втручань - апендектомії та холецистектомії. Пацієнти виписані на другу добу після операції у задовільному стані.
На наступному фото - вигляд жовчного міхура, видаленого з черевної порожнини лапароскопічним методом. Жовчний міхур повністю заповнений конкрементами (каменями), які блокували відтік жовчі та спричинили нагноєння.
Дана ситуація непоодинока, виникає внаслідок зволікання пацієнтів та несвоєчасним зверненням за медичною допомогою.
Особливість роботи згуртованої команди КНП «Чуднівська лікарня» полягає в ретельному виборі тактики лікування для кожного пацієнта з дуже індивідуальним підходом. Анестезіологи уважно оцінюють стан здоров'я та можливі ризики у всіх пацієнтів перед операцією, завжди при необхідності запрошуються профільні фахівці - кардіолог, лікар-УЗД, лікар-рентгенолог, терапевт та інші, щоб скорегувати виявлені відхилення заздалегідь, забезпечити благополучний перебіг операції та подальший післяопераційний період пацієнта.
Хірург КНП «Чуднівська лікарня» Шовтюк Сергій Миколайович